Basında Biz

Aheste Dergisi

Aheste Dergisinin Haziran 2010 Sayısında Yayınlanan Röportajımız:

- Öncelikle kendinizden biraz bahseder misiniz?

1970 yılında Çorlu Ulaş Beldesi doğumluyum. Anadolu Üniversitesi Afyon Bolvadin

Meslek Yüksek Okulu Makine Resim Konstrüksiyon bölümü mezunuyum. Okul sonrası Algida’nın kuruluşunda  güçlü bir çelik firmasında çalıştım. 1996 yılında firmamı kurup halen aktif olarak çalışmaktayım. Sosyal faaliyetlerim arasında ; Ulaş Beldesinde Satranç spor kulübünü kurdum  ve  başkanlığını yaptım ayrıca 2010 yılı itibari ile Çorlu Fenerbahçeliler Derneği başkanlığını yapmaktayım. 

 

-  Firmanızın kuruluşundan bahsederek, çalışmalarınız hakkında bilgi verir misiniz?

ATILGAN MAKİNA TESİSAT İNŞAAT SAN. TİC. LTD. Şirketini  1996 yılında kurdum. Bilgi birikimim doğrultusunda çevre fabrikalara çelik imalatları konusunda kaliteli hizmet anlayışı ile yola çıktık. Trakya bölgesinde faaliyet göstermekteyiz. Öncelikli iş konumuz ağır çelik konstrüksiyon uygulamalarıdır. Bu konuda uzman kadromuzla çelik binalar kurmaktayız. Ayrıca fabrikaların çelik platformları , taşıma arabaları , boru tesisatları , bacalar  ve işletme içerisi yardımcı elemanlarını imal etmekteyiz. İşletmemizin makine parkuru ; 1 adet 20 tonluk vinç , 2 adet kamyonet , 10mm giyotin , 10mm abkant , 60 tonluk eksantrik pres , 13mm bükme kapasiteli 4 toplu silindir , boru ve profil bükme makinemiz , torna – freze , gaz altı kaynak makineleri ve el takımlarından oluşmaktadır.

 

-  Atılgan Makina’nın ürün portföyü ve kapasiteleri hakkında bilgi verir misiniz? Bu ürünlerle ağırlıklı olarak hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz?

Hizmet verdiğimiz sektörler ağır sanayi , tekstil fabrikaları , boyahaneler , kağıt sektörünü kapsamaktadır. Bu işletmelerin yatırıma yönelik çelik yapılarını ve üretimleri ile ilgili yardımcı elemanlarının imalatını yapmaktayız.

 

-  İçinde bulunduğunuz sektörün Türkiye’deki gelişimi ve bugünkü durumu hakkında ne düşünüyorsunuz? Çelik sektörünün geldiği noktayı ve sektörün geleceğini nasıl görüyorsunuz?

Çelik sektörü ülkemizde hızla büyümektedir. Sanayi tesisleri gün geçtikçe  çelik yapıları daha fazla tercih etmektedirler. Bu arz talep dengesi doğrultusunda  önümüzdeki yıllarda çelik imalat sektörünün daha hareketli olacağını düşünüyorum.

 

- Müşteri portföyünüz nedir?

Firmamızın öncelikli hedefleri arasında  müşteri memnuniyeti esastır. Bugüne kadar çevremizdeki fabrikalara kaliteli hizmet vermeye çalıştık. Bundan sonrada kalitemizi arttırarak müşterilerimize daha iyi hizmet sunmayı hedefliyoruz. Projelerini uyguladığımız işletmeler arasında Algida , Modern Karton , Modern Enerji , Modern Ambalaj , Levi’s , Kumaş Tekstil , Berzeg Tekstil, Sepa A.Ş., Lacoste , Gürle Suni Deri , Köknar Kağıt , Has Örme A.Ş. ,BSH , Hyosung , Sektör Deri ,Gündüz Kürk , Çığır Kimya ve bunun gibi daha bir çok değerli işletmemiz yeralmaktadır.

 

-  Sektörde uzun yıllardır faaliyet gösteren köklü bir firmasınız. Büyüme politikanız nedir?

Sektörümüzde 1996 yılından beri kaliteli hizmet vermekteyiz. Büyüme politikamız ; teknolojik gelişmeleri yakından takip edip işletme gücümüzü arttırarak müşterilerimizi memnun etmektir. Çelik imalatlar konusunda sorunların tek noktada çözülmesini hedefleyerek kendimizi geliştirmeye çalıştık. Zoru başarırız , imkansız zaman alır.

 

- Çelik yapı sistemlerinde nelere dikkat edilmeli?

Çelik yapı sistemlerinde imalat mutlaka sıfır hata ile yapılmaya çalışılmalı ve yapılan imalatın testleri ve kontrolü mutlaka detaylı bir şekilde incelenip projeye uygunluğu kontrol edilmelidir. Çelik yapılarda  imalat ve montaj mutlaka profesyonel ekipler tarafından yapılmalıdır.


- Sektörde yaşanan sorunlardan bahsederek çözüm önerilerinizi aktarır mısınız? Sizce sektörün gelişimi için nasıl bir yapı olmalı?

Sektörümüzde malzemelerin tanıtımları üretici firmalar  tarafında daha sıklık ile tanıtılmalıdır. Bu tanıtım bizlere yapıldığı kadar müşterilerimizin teknik departmanlarına da uygulamalı olarak anlatılmalıdır. Uygulama projesi yapan firmaların çalışanları mutlaka eğitim almış ve sertifikalı personel tarafından yapılmalıdır. Kaliteli imalat ve imalatın kontrolü dikkate alınarak uygulanmalıdır.

 

- Ülkemizde artık ikinci kuşak yöneticiler yerlerini almaya başlıyorlar. Genç kuşağın sektöre ve iş yaşamına bakışında ne gibi farklılıklar görüyorsunuz?

Bu konuda  genç kuşaklar  biraz daha şanslı. Teknolojik gelişmelerle sektörde iş yapabilirlik biraz daha kolaylaşmaktadır. Genç yöneticilerimize tavsiyem büyüklerinin  tecrübelerinden yaralanmayı bir ilke edinsinler. Amerika’yı keşfetmeye çalışmasınlar , zamanında birileri Amerika’yı keşfetmiş, uçağa binip gitmeyi tercih etsinler.

 

-  Atılgan Makine olarak ileride gerçekleştirmek istediğiniz projeleriniz var mı? Geleceğe yönelik hedefleriniz neler?

 Atılgan makine olarak ekibimle beraber daha büyük projelere imza atmayı hedefliyoruz. Kendi ana konumuza bağlı olarak yeni iş kolları işletmemize kazandırmayı  hedefliyoruz. Gelecekte Çorlu’muzun güçlü , dürüst ,güvenilir ve iyi hizmet veren ATILGAN MAKİNA TESİSAT İNŞAAT SAN. TİC. LTD. ŞTİ.  markası olmak  istiyoruz.

(c)2017, All Rights Reserved | Düzenleyen ElitNET
Toplam Ziyaretçi Sayısı: 231760
free website
built with
kopage